top of page
  • Writer's picturePffft Tsss

Koroška poje - 6.3.2016

Spoštovani člani KKL,


Naše partnersko društvo, Klub Koroških Slovencev, nas vabi koncert »Koroška poje«. Takole je zapisal predsednik Janez stergar:


Srednje velik avtobus za skupni prevoz iz Ljubljane na osrednji koncert "Koroška poje" v celovškem Domu glasbe v nedeljo, 6.3.2016 je s prijavljenimi že zapolnjen. Ker pa lahko naročimo tudi velik avtobus in ker TV Slovenija letos očitno ne bo snemala koncerta in predvajala posnetka, na kratko še enkrat ponavljamo vabilo: odhod avtobusa bo v nedeljo, 6.3.2016 ob 10.00 s parkirišča pred trgovino Mercator na ljubljanskem Rakovniku, nato pa ob 10.10 s parkirišča v Tivoliju. Na koncertu se bodo posebej spomnili dveh z našim klubom povezanih glasbenikov: Zdravka Švikaršiča iz podjunskega Žvabeka (1885-1986) in Antona Jobsta z Brda na Zilji (1894-1981). Podrobnosti o programu koncerta so v pripetku »Koroška poje 2016.pdf«. - Povratek v Ljubljano je predviden okoli 19.30. Prispevek za prevoz, vstopnino in pogostitev po koncertu je za člane KKS-LJ in naših partnerskih klubov oz. društev 30 evrov, za nečlane pa 35 evrov. Prijave na telefonu 031-603294 ali na e-naslovu jereb.soncni.d@gmail.com . Na koncert prihaja tudi skupine iz našega partnerskega Kluba koroških Slovencev – Maribor.Če nam vreme ne bo krojilo drugače, se na poti iz Ljubljane nameravamo najprej zaustaviti v gorenjskih Podbrezjah, ki so na več načinov povezane s Koroško. Pri cerkvi sv. Jakoba (ali v Britofu) bomo prižgali svečko na grobu naše nekdanje klubske članice, pisateljice in prevajalke Mimi Malenšek (roj. Konič: 8.2.1919 Dobrla vas – Lj.,13.4.2012), se ustavili ob spomeniku domačinu, pisatelju Karlu Mauserju (Bled 11.8.1918 – Cleveland 21.1.1977; njegova mama je bila Celovčanka, konec 1945 je bil z družino izgnan na Koroško) ter se spomnili še več znanih oseb, ki so bili rojeni ali pa so delovali tu. V letih 1889 in 1890 je na domu svoje matere v Podbrezjah Ivana Kobilca (1861-1926) ustvarjala znamenito plenerističo sliko Poletje, ki jo zdaj občudujemo v obnovljeni Narodni galeriji. - Domenili smo se še za en kratek postanek: nad Dravo si bomo ogledali razgled s terase mogočnega gradu Humberk/Hollenburg, katerega lastnik je diplomat dr. Johannes Kyrle, predsednik Avstrijsko-slovenske družbe na Dunaju (sicer pa tudi vnuk nekdanjega avstrijskega predsednika Adolfa Schärfa).


Lep pozdrav.


Janko Arah

1 view

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page