top of page
  • Writer's picturePffft Tsss

Vabilo na potovanje s transsibirsko železnico

Klub Korošcev Ljubljana

1111 Ljubljana, Večna pot 11

Tel.: 01 256 17 23 Fax: 01 256 17 24

Račun pri A banki, d.d., Ljubljana

št.: 05100-8010444952


TRANSSIBIRSKE SANJARIJE Korošci in naši prijatelji med Pekingom in Moskvo

6.7.2007 - 23.7.2007 Kaj spoznamo? Med drugim… Transsibirsko železnico; 9.288 km; mi spoznamo 8.000 km železnic (kitajske, mongolske in transsibirske) Kitajski zid - največjo zidano formacijo na svetu, ki se razprostira v skupni dolžini 6000 km, eno od »osmih čudes sveta« in edino delo človeških rok, vidno iz vesolja najgloblje jezero na svetu - Bajkalsko jezero največji trg na svetu - Tian An Men v Pekingu 7 časovnih pasov, deli Zemljine površine, ki imajo določen isti čas. Na Zemlji je teoretično 24 pasov, glavna mesta Rusije, Mongolije in Kitajske sibirsko tajgo, tundro in puščavo Gobi geografsko mejo med Evropo in Azijo; obelisk na Uralu, 40 km od Jakaterinburga etnološke zakladnice Kitajske, Mongolije in Rusije Cena: zajema vsa doživetja po programu, s polnimi penzioni ter večerjo dobrodošlice v Pekingu in poslovilno večerjo v Moskvi, polet z Lufthanso iz Ljubljane v Peking in iz Moskve v Ljubljano 3.990 EUR po osebi za člane KKL 4.290 EUR za nečlane KKL (1.450 EUR dodatek za enoposteljno kabino na vlaku in enoposteljno sobo v hotelih) Dodatek za vize: cca. 100 EUR


NA RUSKEM VLAKU JE PRISOTEN ZDRAVNIK VLAK JE KLIMATIZIRAN TEMPERATURA: povsod lahko tudi do 35 stopinj

PRENOČEVANJE: na kitajskem posebnem vlaku “China Orient Express” in ruskem posebnem vlaku ter v hotelih v Pekingu (3x, hotel****) , Ulan Batorju (2x, hotel ***) in v Moskvi (1x, hotel ****).

PROGRAM

1. dan , 6.7. polet v PEKING ob 12.45 iz LJ in ob 17.25 iz Frankfurta 2. dan , 7.7. prihod v PEKING ob 8.30 po lokalnem času Transfer do hotela, popoldne sprehod po največjem trgu sveta, Tian An Men-u, Trgu nebeškega miru in ogled Cesarjeve palače (Prepovedano mesto). Nočitev v hotelu. 3. dan, 8.7. PEKING-BADALING - Celodnevni avtobusni zlet do 70 km oddaljenega Velikega Kitajskega zidu. Popoldne ogled grobnice cesarjev dinastije Ming. Hotel. 4. dan, 9.7. PEKING Dopoldne ogled Poletne palače, kamor so se kitajski cesarji zatekali zaradi strašne vročine v Pekingu. Kompleks je poln jezer, pagodic, pavilijonov in templjev. Popoldne ogled Nebeškega templa. Nočitev v hotelu. 5. dan, 10.7. PEKING-DATONG (Kitajska) Zjutraj se na glavni železniški postaji v Pekingu vkrcamo na kitajski vlak in začnemo prvo etapo poti, proti 400 km oddaljenemu Datongu, za kar potrebujemo 6 ur. Ogledamo si slovite budistične jame Yungang. Templji in figure v njih so nastali že v 4.st. n.š. in sodijo med najimpresivnejše in najbolj ohranjene budistične spomenike v Aziji. Leta 2001 jih je zaščitil UNESCO. Pod večer vlak doseže puščavo Gobi. Nočitev na vlaku. 6. dan, 11.7. ERLIAN&PUŠČAVA GOBI (Mongolija) Zbudimo se sredi puščave, ko vlak zjutraj prispe do mejnega mesta Erlian. Zapustimo kitajski posebni vlak in ga zamenjamo za ruski posebni vlak, ki že čaka na peronu. Zamenjava vlaka je posledica različne tirne širine v Mongoliji in Rusiji. Servis za prenos prtljage. Ogled mongolske tržnice in avtobusna vožnja v puščavo. Nočitev na vlaku. 7. dan, 12.7. ULAAN BAATAR (Mongolija) Zjutraj prihod vlaka v glavno mesto Mongolije, Ulaan Baatar To bo poseben dan, obeležen z velikm praznikom: Festivalom Naadam. Prisostvovali bomo tekmam mongolskih tradicionalnih športov: lokostrelstvu, rokoborbi in jahanju konj. Čakajo nas borilne spretnosti, tradicionalne živopisane mongolske noše, konji, loki, … Tradicija sega v čase Džingiskana, zato Naadam nekateri upravičeno imenujejo tudi "druge najstarejše olimpijske igre". Prenočišče v hotelu. Glavna prtljaga ostane na vlaku. 8. dan, 13.7. ULAAN BAATAR (Mongolija) Celodnevni ogled mesta: budistični samostan Ghandan, trg Suche-Baatar, Letna palača Bogd Khana,… ter razgledne točke nad mestom. Zvečer akrobatsko-folklorna predstava. Prenočišče v hotelu. 9. dan, 14.7. ULAAN BAATAR (Mongolija) Obiščemo 70 km oddaljen Narodni park Terelj. Dan za spoznavanje mongolske pestrosti: narave, živali, nomadov in njihovega načina življenja (jurte, airag - mongolsko pijačo iz kvašenega kobiljega mleka,...). Popoldne se vlak premakne proti severu in pri kraju Suche Bator zapelje preko mongolsko-ruske meje. Nočitev na vlaku. 10. dan, 15.7. ULAN UDE (Rusija) Vlak prispe v Ulan Ude. Ogled mesta, ki je bilo v času od 13. do 17.st. znano kot avtonomna republika Burjat in je bilo del Mongolskega imperija. Burjati so bili nomadsko ljudstvo, kulturno in jezikovno asimilirani k Mongoliji, religiozno pa vezani na Tibetanske budiste. Potem, ko je ruska kraljica Elizabeta uradno priznala budizem kot vero, je Burjatija postala največji center budizma v Rusiji. Ogled največjega budističnega samostana na ruskih tleh, ki ga je po letu 1991 že trikrat obiskal Dalai Lama. Po ogledu se vlak znova premakne in pod večer doseže obale Bajkalskega jezera. Nočitev na vlaku. 11. dan, 16.7. BAJKALSKO JEZERO to je najgloblje jezero na svetu (1620 m) in po prostornini največje sladkovodno jezero na svetu. Gre za največji rezervoar sladke vode na našem planetu. Vlak kar nekaj ur vozi po vzporedni železniški progi s transsibirsko železnico, ob zahodni obali jezera, ki ponuja čudovite razglede na temno modro gladino, obrobljeno z visokimi gorami. Bajkal se ponaša s številnimi endemičnimi živalskimi vrstami. Od leta 1967 je skupaj z okolico narodni park ter del svetovne dediščine pod varstvom UNESC-a. Obisk Bajkalskega limnološkega inštituta, ki je del Ruske akademije znanosti in hrani redke primerke flore in favne, živeče samo v tem jezeru. Popoldne se s čolnom zapeljemo do tipične sibirske vasice, ki slovi po lesenih hišah - Listvjanke. Večerja ob folklornem programu v restavraciji sredi tajge. Zvečer povratek na vlak in nočitev. 12. dan, 17.7. IRKUTSK (5.185 km pred Moskvo) Ogled mesta, znanega po svojem živahnem trgovanju s Kitajsko, ki slovi po različnih stilih; videli bomo - klasično arhitekturo s konca 19. stoletja (ruska zlata doba), številne ruske ortodoksne cerkve ter značilno sovjetsko obdobje: trg Kirov, Leninova in Marxova avenija, ulico Uritskobo s trgovinami in tržnico ... Kulturni višek potovanja: ekskluzivni posebni privatni koncert klasične glasbe v hiši kneza Volkonskega. Nočitev na vlaku. 13. dan, 18.7. KRASNOJARSK (4.098 km pred Moskvo) Mesto ob najbolj vodnati ruski reki - Jenisej je nastalo iz kozaške trdnjave ter se zaradi odkritja zlata v 19. st. razvilo v veliko mesto. Ogled mesta in vožnja z ladjo na Jeniseju. Vlak. 14. dan, 19.7. NOVOSIBIRSK (3.342 km pred Moskvo) Največje sibirsko mesto (1,5 M prebivalcev) ob reki Ob. Ogled mesta tradicionalnih hiš iz časa izgradnje železnice, muzeja izdelkov iz brezovega lubja, slovite operne hiše, cerkve A. Nevskega. Vožnja do Akademgorodoka, znanstvenega središča, ki spominja na ruski »Silicon Valley«. Obisk mineraloškega in železniškega muzeja. Nočitev na vlaku. 15. dan, 20.7. JAKATERINBURG (SVERDLOVSK), 1818 km pred Moskvo Ogled večmilijonskega mesta. Obiskali bomo kraj, povezan s tukaj umorjeno družino carja Nikolaja II., ter se zapeljali do obeliska na Uralu, kjer poteka meja med Evropo in Azijo. Vlak. 16. dan, 21.7. KAZAN Dopoldne prihod v glavno mesto ruske avtonomne republike Tatarstan, eno največjih mest v Rusiji ter pomembno indu strijsko, trgovsko in kulturno središče, ki leži na sotočju Volge in Kazanke v osrednjem delu evropske Rusije. Lani je mesto praznovalo 1.000 letni jubilej, zato bodo prenovljene stavbe, spomeniki islamske in ortodoksne kulture velik užitek ter kulisa mirnega sožitja Rusov, Tatarov in Kozakov. Izlet z ladjo po reki Volgi. Nočitev na vlaku. 17. dan, 22.7. MOSKVA Prihod vlaka v Moskvo po 8.000 prevoženih kilometrih na železniških tirih. Celodnevni krožni ogled mesta in obisk Rdečega trga ter Kremlja. Prenočišče v hotelu. 18. dan, 23.7. MOSKVA - LJUBLJANA Odhod iz Moskve ob 17.20 (18.30 München in 21.06 Ljubljana). Potovanje pripravljam z organizatorjem železniških potovanj EURASIA Erlebisreisen, s katerim sodelujem že od 1989 leta. Lokalno vodenje poteka v angleškem in nemškem jeziku. Ob prijavi (do konca januarja 2007) akontacija 1.000 evrov, končno plačilo do 25. maja 2007. Potovanje je zagotovljeno, odpade zgolj v slučaju višje sile.

KKL in Sekcija za avanturizem objavljata program potovanja za naše člane. Tokrat se bomo podali malo dlje in obiskali Azijo ter s posebnim vlakom popotovali od Pekinga na Kitajskem, skozi Mongolijo in Sibirijo do Moskve. Program potovanja je pred vami, omeniti je potrebno, da imamo posebno ceno potovanja in omejeno število mest - en vagon. Če in ko bodo ta mesta zapolnjena, bo mogoče z nami na pot samo v slučaju, če bodo na vlaku še prosta mesta, vendar v tem slučaju po ceni, po kateri se program sicer prodaja in je dosti višji.

Za potovanje potrebujete kitajsko, mongolsko in rusko vizo. Vize lahko pridobite sami, v maju 2007 bomo poskrbeli tudi za skupinsko pridobitev viz in v ta namen potrebovali potovalne dokumente za čas najmanj treh tednov.


Za pridobitev viz potrebujete: 1. določena garancijska pisma (na voljo bodo na sedežu kluba) 2. turistični voucher 3. 4 fotografije.


Navajam naslove veleposlaništev in trenutne cene:

Kitajska - Ljubljana, Koblarjeva 3. tel. 01 420 28 55, pridobitev vize - 1 teden, 4.500 Sit Rusija - Ljubljana, Tomšičeva 9, tel. 01 422 409 20, pridobitev vize - 1 teden, 8.000 Sit Mongolija - Dunaj, Teinfalstrasse 3/6, 0043 15352807, pridobitev - takoj za 60 EUR in čez 1 teden za 30 EUR.


Cene so pridobljene na dan 6. novembra 2006. Če se bodo do časa pridobitve viz spremenile, bo veljala cena na dan pridobitve vize.


Renata Picej

3 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page